סיפור על סיפור

מחבר:
תאריך: 16/04/2017
1239 צפיות
ז'אנר: סיפורי אהבה
14 תגובות
זמן קריאה משוער: 5 דקות

הוא הוציא את ראשו, הציץ ימינה ושמאלה, למעלה למטה ואז קפץ החוצה. לבושו היה פשוט, ג'ינס כחול וחולצת טי שירט לבנה, שיערו קצר. הבחור היה אולי חייל, ואולי היה סטודנט. הוא הכניס את שתי אצבעותיו לפיו ושרק. כעבור מספר רגעים השתלשל חבל מלמעלה ובחורה יפה בעלת גוף אתלטי, לבושה כפיראטית, החליקה עליו, נוחתת ליד הבחור באלגנטיות. הוא אחז את ידה ומשך אותה אליו לחיבוק ארוך.
"הפיראט שלך אישר לך לצאת לפגוש אותי? הוא יודע עלי בכלל?" שאל אותה בחיוך,
"ברחתי בלי שהוא שם לב, הוא ממילא כל כך מרוכז בעצמו. ובכלל, קצת נמאס לי ממנו כפי שאתה יודע." ענתה, "והחברה שלך, איך היא הסכימה שניפגש?"
"גם אני חמקתי כשהיא לא שמה לב. נראה לי שהיא כבר מזמן איבדה בי עניין." אמר לה בחיוך, " והאמת שגם אני איבדתי בה עניין. אני לא צריך לספר לך מה זה, להיות עם מישהו באותו הסיפור."
הבחור והבחורה שילבו ידיים וישבו זה לצד זו דוממים. היא טמנה את ראשה בכתפו, בוהה בנקודה בקיר. קרני שמש שחדרו מבעד לתריסים, ציירו מעין מעבר חציה של אור וצל, ורוח צפונית הודיעה על בוא הקיץ, מניעה קלות את שערה.
"נראה לך שיום אחד נזכה לסיפור משלנו?" שאלה אותו כמי שיודעת את התשובה,
"אני מניח שלא, אנחנו שייכים לסיפורים כל-כך שונים. אני לא יכול לחשוב על סיפור שבו בת זוג של פיראט מתאהבת בסטודנט ניו יורקי. אנחנו אפילו לא שייכים לאותה תקופה בהיסטוריה." השיב לה בצער,
"אני תמיד אמשיך לקוות שיום אחד נתאחד לנו לסיפור. אומרים שחלומות מתגשמים. הרי לא סתם פגשנו אחד את השני", החזירה לו.
"יקיריי" התערבתי בשיחה שלהם, "בטח לא שמתם לב, אבל בדיוק כרגע, אתם נמצאים בסיפור שלכם ומשלכם. בסיפור הזה אתם הגיבורים ובו אהבתכם נכתבה לנצח". הם הפנו אלי את מבטם, מופתעים מהקול שפתאום דיבר אליהם, וחייכו אלי חיוך מבויש,
"מי אתה, אם יורשה לי?" שאלה אותי בעיניים נוצצות,
"אני הסופר של הסיפור הזה, ואני מאוד מאושר שהגשמתי את חלומכם" אמרתי להם, "ברוכים הבאים לסיפור הקצר שלי. עכשיו, כשהסיפור עומד להסתיים, תצטרכו לחזור כל אחד חזרה אל הספר שלו",
"תודה לך שהגשמת לנו חלום, האם יהיה לסיפור הזה המשך?" שאל אותי הבחור בחשש,
"ייתכן", עניתי לו, "תמיד חשוב לקוות".
נתתי להם עוד כמה רגעים לשוחח ביניהם (איני יודע על מה הם דיברו בדיוק כי לא הקשבתי), להפרד, ואז נופפו אלי לשלום וחיוך על פניהם. הבחורה טיפסה על החבל למדף מעל וקפצה חזרה לתוך דפי הספר שלה, כדי להספיק לארוחת ערב עם הפיראט שלה והבחור צלל אל בין דפי הספר שממנו יצא. רגע לפני שהוא נעלם לתמיד, הוציא את ראשו מבין הדפים ושאל אותי,
"ואתה, הסיפור שבו אתה הגיבור, כבר נכתב?",
חשבתי לרגע על השאלה העמוקה של הבחור ועניתי לו,
"הסיפור שלי נכתב בדיוק ברגעים אלו ואיזה כיף שהיום הפכתם גם אתם לחלק ממנו",
הוא והנהנן בראשו בחיוך ונעלם בין דפי הספר.
ערב ירד ואורות העיר האירו חלושות את מדפי הספרים. הסתכלתי על הספרים וחשבתי על הסיפורים שבהם וכמה הם דומים לחיים עצמם. האם אני הסופר של סיפור חיי או משהו אי שם כותב אותו עבורי?


תגיות: ,

סיפור על סיפור
דרוג הסיפור 4.3 | 21 מדרגים
Facebook Twitter Google Email

תגובות (14)

G-dragon
16/04/2017 11:12
G-dragon

וואו זה מדהים, ועמוק. ו – וואו. הלוואי ובאמת יהיה לזה המשך. אני מאוד אהבתי את הדילמה של הכותב ואני עדיין בשוק. זה מקסים 5+

  אלון
  16/04/2017 13:39
  אלון

  בארבוסקה, מאוד ריגשת אותי עם התגובה הזאת. אשתף אותך, שברגע שסיימתי את כתיבת הסיפור, הרגשתי הרגשה מיוחדת שלא ידעתי להגדיר בדיוק. למרות זאת, רק תגובות של אנשים אחרים, כמו התגובה שלך בארבוסקה, היא אישור שהצלחתי לנגוע. תודה לך.

מסכימה עם בארבוסקה. אהבתי, מאוד יצירתי, אהבתי את החשיבה מחוץ לקופסא. והכתיבה יפה. 5 לבבות.

  אלון
  16/04/2017 13:48
  אלון

  התגובה שכתבתי לבארבוסקה מכוונת גם אלייך כמובן. מה שנפלא באתר הזה, שגיליתי רק לאחרונה ואני כמוך מצטרף חדש אליו, הוא שסופרים מגיבים לסופרים. התגובות מתקבלות מאנשים שבעצמם חווים את הקושי ואת האושר שביצירה ספרותית וכמובן את חשיבות קבלת התגובות. תודה לך.

אדל123
16/04/2017 11:31
אדל123

הוקסמתי. רעיון מקורי להפליא, אם זה הפרולוג להמשך הסיפור קנית אותי.

  אלון
  16/04/2017 13:57
  אלון

  אדל123, תודה רבה על התגובה הנפלאה.

22/04/2017 16:57
Dana

הרעיון מקורי ומקסים. אהבתי מאד

חיית לילה
23/04/2017 21:49
חיית לילה

פחות התחברתי לסיפור אבל המשפט האחרון שבה אותי בלי קשר לכלום

Tears of Rain
20/05/2017 10:31
Tears of Rain

ואו..פשוט וואו. הסיפור הזה הוא אחד הטובים שקראתי. יש לך כישרון אדיר! והרעיון נפלא וכך גם הביצוע שלו. הכי התחברתי לשורה האחרונה שהיא חזקה ביותר ומעלה תהיה עד כמה אנו שולטים על חיינו ומשפעים עליהם או שסיפור חיינו נכתב על ידי משהו, והחיים עם הדברים הבלתי צפויים שהם מציבים בפנונו יוצרים את הסיפור או מעין גורל כזה. מקסים ועמוק! אהבתי מאוד, משתוקקת להמשך…

  אלון
  20/05/2017 12:45
  אלון

  תודה רבה Tears of Rain. ריגשת. חייב לשתף אותך שמוזת הכתיבה שלי קצת ירדה לאחרונה אבל בזכות התגובה שלך בא לי שוב לכתוב. אז תודה כפולה :-)

Tears of Rain
20/05/2017 14:30
Tears of Rain

אני שמחה מאוד שהתגובה שלי עזרה, תמשיך לכתוב כי חבל שהכישרון שלך יתבזבז ככה. תמשיך לברוא עולמות חדשים כי זה נותן משמעות. כתיבה זה אחד הדברים האהובים עלי. קצת כמו להיות אלוהים. תמשיך לכתוב וההשראה כבר תבוא מעצמה גם בלי שתצטרך לחפש אותה. פשוט לכתוב כל מה שעולה.

12/06/2017 18:09
כותבת בלי הפסקה

כתוב מקסים ומופלא. הסיפור נגע בי והותיר בי חותם. יצירתי, כתוב בעומק. פשוט וואו! אחד ענק.
מדהים.

  אלון
  13/06/2017 22:13
  אלון

  תודה רבה על התגובה! מאוד מרגש ומאוד שמח שהצלחתי לנגוע.

אני והמחלה
06/07/2017 17:07
אני והמחלה

מצטרפת לכל שאר המחמאות, הייתי חייבת גם כי לא יכולתי להישאר אדישה
כתוב בצורה קלילה וזורמת, הרעיון גם הוא קליל ומקורי ומתאים אחד לשני. אחד יחד עם זאת היו כאן נגיעות פילוסופיות בדיוק במידה. אהבתי את הכל
חוץ מדבר אחד אבל אולי זה עיניין של טעם, כשהסטודנט שואל אותו אם הסיפור של המספר כבר נכתב, ואז עצרת וכתבת שהוא שאל שאלה עמוקה. הרגשתי שהיה כאן בילד אפ ממש טוב! לתשובה שתביא לי תובנה חדשה או תשובה מאוד מיוחדת אבל לא הופתעתי ממנה לצערי. חוץ מזה הכל מקסים! אני אמשיך לעקוב.

סיפורים נוספים שיעניינו אותך

סיפורים אחרונים
She, I, we, Them, sure 0
מחבר:
תאריך: 25/05/2018
ז'אנר: שירים באנגלית
אני והכלב והבלוז 0
מחבר:
תאריך: 25/05/2018
ז'אנר: שירים
אתר סיפורים מאפשר לך לפרסם את סיפוריך חינם, לקרוא סיפורים של אחרים ולקחת חלק בקהילת המחברים הגדולה של האתר. מטרתנו היא ליצור קהילה משתפת, יצירתית ופוריה של כתיבת סיפורים ואנו מזמינים אותך להצטרף אלינו.
אנו מאמינים בסיפורים מקוריים ובתוכן איכותי. שמור על כתיבה נקייה, רהוטה וללא תוכן פוגעני. אנו מקווים שתהנה באתר הן כקורא והן ככותב. כתיבה וקריאה מהנה!
שתף סיפור עכשיו!