אחיזת מציאות

מחבר:
תאריך: 12/03/2018
159 צפיות
ז'אנר: שירים
1 תגובה
זמן קריאה משוער: 0 דקות

אם תעשה לי את זה
תשלח אותי ליקום אחר

ספל מורכבת מהרבה חלקים
אבל כשהיא מתנפצת
חלקים אחרים מפוזרים על הרצפה

כמוהה תפיסתי
oliv
רציתי להוסיף:
מדובר על הניגוד בין מעשה אחד ויחיד ששולח לתוך מציאות אחרת לגמרי שמשווית ליקום אחר. הספל מייצגת את התפיסה, בהתחלה הדוברת רואה בה חלקים מסויימים, יצירתיים ככל שיהיו, לדוגמא: היא מורכבת מ-ידית, תחתית, 4 פנים, או מחלקים אחרים ומסובכים שהיא "תפסה" והפרידה בצורה מסויימת בראש שלה בספל, כשם שאנו חווים חוויות אחידות ומנתחים אותם בראש שלנו לחלקים מסויימים שמסבירים אותם ונותנים לנו דרך הסתכלות או השקפת עולם, גדולים או ירידה לפרטים הקטנים. השיר כתוב ככה שנבין שהדובר יודע שהספל מורעבת מהרבה חלקים שהוא לא רואה את כולם כחלק או מוצא קשר בניהם אבל הם קיימים, ואז מדבר על הניגוד שבהבנה שכאשר היא מתנפצת, כאשר הקשר בין כל החלקים נפרד, או כהגבלה כאשר קשר או דבר מה אחר "נשבר" במהותו, חלקים אחרים מפוזרים על הרצפה. כלומר, המילה "אחרים" היא מפתח. יש הרבה חלקים שהוא הבין שהספל יכולה להיות בנויה מהם, גם אם לא הכיר בכולם, אבל חלקים אחרים הם החלקים שהתנפצו בשיברון הספל. גם בחלומותיו הגדולים ביותר לא תיאר לעצמו איך תראה ספל שבורה ואילו חלקים יתפזרו כשהיא תשבר. כשספל נשברת היא יכולה להפוך מאבק עד לחלקים גדולים בעלי חלקים מאוד קטנים שנשברו בצורות מאוד מסויימות. הספל כבר לא מזכירה את עצמו. בעצם כל זה משווה ומהווה תהליך של תפיסה, איך אותם הדברים נתפסים אצלנו אחרת לאחר שחל שינוי תפיסתי. בעצם, גם אם ידביקן את הספל, הדובר יראה בה "חלקים" אחרים ממה שראה קודם. וכך קשר אן דבר מה שנשבר , אפשר אולי לתקן אותו, אבל את התפיסה שלנו אי אפשר להחזיר לעולם לקדמותה ולכן היא יקרה לנו.
אחיזת מציאות
דרוג הסיפור 4.5 | 2 מדרגים
Facebook Twitter Google Email

תגובות (1)

נחמד

סיפורים נוספים שיעניינו אותך

סיפורים אחרונים
והכל סותר 0
מחבר:
תאריך: 17/06/2018
ז'אנר: שירים
נאנו 1
מחבר:
תאריך: 17/06/2018
ז'אנר: מדע בדיוני
אתר סיפורים מאפשר לך לפרסם את סיפוריך חינם, לקרוא סיפורים של אחרים ולקחת חלק בקהילת המחברים הגדולה של האתר. מטרתנו היא ליצור קהילה משתפת, יצירתית ופוריה של כתיבת סיפורים ואנו מזמינים אותך להצטרף אלינו.
אנו מאמינים בסיפורים מקוריים ובתוכן איכותי. שמור על כתיבה נקייה, רהוטה וללא תוכן פוגעני. אנו מקווים שתהנה באתר הן כקורא והן ככותב. כתיבה וקריאה מהנה!
שתף סיפור עכשיו!