תהנו

איתי מה איתי פרק 13

24/08/2020 48 צפיות אין תגובות
תהנו

הגענו לתחנת האוטובוס ביחד עם האוטובוס שהיו צריכים, אז עלנו במהירות, אחותי אביב קפלה כיסא הגלגלים של דניאל, והתיישבה לידנו. התיישבנו כולנו פחות או יותר קרוב אחד לשני כדניאל על ברכי סבתא, מחזקה בידיה את העוגה ואמיר חובק את מתנה של אמא. במשך כל הנסיעה היו מאוד נרגשים, ניסנו לדמיין איך אמא תראה אחרי שבועיים לא ראינו אותה, ולא הצלחנו. כשהאוטובוס עצר ירדנו למטה מחייכים אביב הוציאה את הכיסא של דניאל ודחפה אותו לפניה.
כשאני בראש עם דניאל בידיי, וסבתא משתרכת מאחור אם העוגה החגיגית. נכנסנו לבית החולים, ועלנו במעלית לקומה של החדר של אמא. השומר בכניסה לחדר ביקש מאתנו לכבות טלפונים כי יש פה מטופלים שישנים וזה יכול להפריע להם. צייתנו ונכנסנו חדר כשאמא ראתה אותו היא כ”כ שמחה… היא הזדקפה לעמיתנו במיטה מעט על למצב של חצי ישיבה וחייכה אלנו בביישנות. סיפרנו לה כל מה שקרה בזמן שהיא הייתה בבית החולים “ראנו את אבא” פתח דניאל ואמר. אמא זקפה את אוזניה והקשיבה בשקקה “ידעתי שאבא “הולם קרב”? שאלה בעצב סבתא אמא היהנה. “איתי הולך להיות מורה” אמר גם אמיר “ומה עם אבא? לחשה לי אמא” “הוא לא מסכים לעזור אמרתי לה, אחרי שסיפר לי את מה שסיפר. ואז גילה שאני סיפרתי את לילדים הוא כ”כ כעס. הוא אמר שהוא לא רוצה שום קשר אייתנו.” דניאל סיפר לה על כיסוי העניים שהוא היה צריך לחבוש, ועל מנהג “ההחלפות”, ובסוף נופר אמרה “אמא הבנו לך מתנה!”. היא לקחה בזריזות את המארז הגדול שהיה מונח כל העת על הכיסא שלצד מיטתה של אמא. פתחה אותו, והצגה אותו לפני אמא וסבתא. “וואו איזה תמונה יפה!” אמרו סבתא ואמא יחד. “רעיון שלי” קפץ אמיר ואמר, הוא חטף מידיה של נופר את התמנה הגדולה והרשימה ותלה אותה מעל מיתה של אימו החולה. “אז מה יש לנו עוגה, לא כאדי שנאכל אותה?” שאלה אביב מחויכת וליקקה את שפתיה “במקרה הכינותי מראש צלחות וסכין” אמר יובל קם והוציא מתיקו צלחות חד פעמיות וסכין מהודרת מפלסטיק. “מזל שאתה פה” חיכה סבתא ולקחה מידיו את הסכין.
אך סימנו לאוכל את העוגה ולדבר עם אמא והרופא הגיע,” אתם צריכים ללכת הגברת צריכה לנוח” אמר וחייך. הפרחנו נשיקה לעבר אמא ויצאנו מהחדר.
כשהגנו הביתה הינו עייפים מאוד לאחר שביצעתי את מטלותיי פחתי את הטלפון שלי לראות מה השעה עכשיו, ולכוון לי שעון מעורר למחר בבוקר. “שתי שיחות שלא נענו קראתי על הצג מספר לא מוכר” “מה זה יכול להיות?” שאלתי את עצמי…

איתי מה איתי פרק 13
דרג את הסיפור

תגובות (0)

הוספת תגובה - היה הראשון להגיב!
התחבר עכשיו בכדי להוסיף תגובה
4 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך