תהנו

איתי מה איתי פרק 16

24/08/2020 57 צפיות אין תגובות
תהנו

בבוקר שלמוחורת שוב צלצל הטלפון והעיר אותי משנתי. “הלו” עניתי בקול מנונם מבלי להסתכל מי התקשר אלי בשעה כזאת. “הלו שלום אפשר בבקשה לדבר עם איתי אלמוג” אמר בחור בקול נמוך “מדבר” עניתי בקול קצת יותר רשמי. “זה בקשר למודעה” ענה הבחור מתבייש “האם זה בסדר אדוני שאבוא אליך בעוד 40 דקות?” שאלתי “בסדר גמור” ענה האיש מגחך “הכתובת אדוני?” “רחוב הברוש 22 ג דירה מספר 4” “נתראה אמרתי וסגרת את הטלפון. ממלא יעשה לי טוב לצאת קצת מהבית אחרי כל מה שקרה… עודדתי את עצמי בלב השראת לסבתא פתק שהתקשרו אלי לגבי העבודה החדשה שלי ויצאת החוצה.
לאחר חצי שעה של הליכה נכנסתי לתוך דירה קטנה ומוזנחת שהייתה ממוקמת בסוף הרחוב ההוא. “שלום איתי?” פתח לי איש גבוה, שרירי, וקרח עם חיוך ללבי ועניים טובות. “כן, שלום אדוני” חייכתי בנימוס ונכנסתי פנימה. מחכה לי הרבה עבודה חשבתי לעצמי תוך כדי שאני מביט סביבי. “אדוני תוכל בבקשה להארות לי היכן נמצאים חומרי הניקוי?” “בתנאי אחד צחק האיש ואמר תקרא לי בקרא לי בבקשה איתן” “אוקי איתן” חייכתי ואמרתי. בין רגע הוא נעלם בתוך אחד החדרים, ויצא משם תוך רגעים מספר עם בקבוקון חומר ניקוי, דלי וסמרטוט, ואז אמר:” תתחיל בבקשה לסדר ולאגן את כל הבית חוץ מהחדר הזה. לחדר הזה אל תכנס. רק אם אני אומר לך שאפשר בסדר?” אמר והצביע על דלת מזכוכית שעליה היה שלט גדול “חדר חזרות” חזרות למה שאלתי את עצמי אבל לא היה לי זמן למחשבות יותר מדי. “כשתסיים תדפוק על הדלת” אמר, נכנס פנימה ואני התחלתי לעבוד.
שטפתי כלים, החזרתי כל דבר למקום, עניי לפחות, ניקיתי את הרצפה, החלונות והארונות. קיפלתי את הבגדים והנחתי אותם במקום ולבסוף כשכל הבית היה נקי ומסודר דפקתי על הדלת. “סיימת איתי” שאל אותי מיד, “כן, כן” התבלבלתי וגמגמתי “מצוין!” אמר וחייך “בוא, כנס” צייתי מיד ונכנסתי פנימה. ראיתי מול עיניי מעגל גדול של ילדים ובאמצע עומדים שלושה ילדים רבים אחד עם השני וכולם מסתכלים עליהם בשקט מוחלט כולל איתן ולא עושים שום דבר. מה קורה פה?! התיישבתי על הכיסא שאיתן הביא לי ליד אחד הילדים ושתקתי באיזה שהוא שלב איתן אמר “קאט! יפה מאוד, מחאות כפיים” מה קרה לו? הוא השתגע?! אמרתי בלב הם עומדים אחד מול השני וצועקים, והוא במקום להפריד בניהם, יושב בצד ולא עושה כלום, ולא רק זה, אלה בסוף שהם נרגעים. והוא לא כועס עליהם, ואומר להם ככה לא מתנהגים!, עוד אומר להם כול הכבוד, ועוד מבקש משאר הילדים למחוא להם כפיים…הוא השתגע לגמרי…
“כמה דברים לשיפור לפני שאתם הולכים.” שמעתי אותו אומר “את” הוא הצביע על ילדה שחרחרות שהשתפה בתוך המריבה ואני הייתי בטוח שהינה הוא הולך להעמיד אותה במקום. ולהגיד לה שזה לא בסדר מה שהיא עשתה אבל בקום זה הוא אמר, “לעבוד בבקשה קצת על דיקציה ועל גב לקהל, את הוא המשיך ופנה ילדה אחרת לשבוע הבא ללמוד בבקשה את הטקסט כמו שצריך. ואתה להביא את האבזרים” כך הוא אמר לכל ילד משהו אחר את רוב הדברים בכלל לא הבנתי. ולבסוף אמר “כל מי שנתתי לו או לה הערות בבקשה להשתדל ליישם אותם, נתראה בשבוע הבא, יום נעים, משוחררים.” פתאום ראיתי “דהירה” גדולה של ילדים לעבר דלת היציאה “מה קרה פה איתן?” “לא סתם” הוא צחק ואז אמר “אני מרה לתאטרון ומשחק” “אה” “עכשיו שהם הלכו אתה יכול לנקות גם כאן.” אמר וחייך “בטח!” אמרתי ומיהרתי להתחיל לנקות. “כשתסיים תקרא לי” אמר והלך. ואני עשתי זאת ברגע שהחדר היה מסודר ונקי קראתי לו. “איזה כיף” חייך לעברי. “מגיע לך גמול מלבד הכסף” מלמל ביינו לבנינו. “עשית עבודה כ”כ יפה ואתה בסך הכול ילד… מה…. מה… מה…. אני יודע!” קפץ ואמר נרגש “העבודה שלי מענית אותך?” “כן מאוד!” אמרתי התרגשות “אבל אני לא יודע עם יש לך כישרון לזה….” הרהר בקול “אתה יודע בו נעשה תרגיל!” הוא חייך אליי, יצא מהחדר וחזר בין רגע עם צורר מפתחות בידו התיישב מולי כשצרור המפתחות מתחת לכיסאו. הוא אמר לי “בוא נראה אם תצליח בזה אם תצליח לקבל ממני שיעורי משחק חינם כגמול נוסף על העבודה הנפלאה שאתה עושה פה. בנוסף לכסף. יש מתחת לכיסא שלי צרור מפתחות אם תצליח לגנוב ממני את המפתחות, התקבלת. אבל אם אני שם עליך את העניים שלי, נפסלת.” “אז איך אני יכול לעשות את זה?” שאלתי “אה זה בדיוק העניין אתה צריך למשוך את תשומת הלב שלי למשהו אחר.” אמר וחייך “בסדר” עשתי את התרגיל בלי שום בעיה והוא אמר “זכית! כל הכבוד!” “ביי! נתראה מחר, אני צריך ללכת הביתה…” אמרתי “והוא אמר “נתראה” חייך ופתח לי את הדלת.
הלילה ההוא הלכתי לשון עם חיוך גדול ורחב מה שלא קרה הרבה הרבה זמן…

איתי מה איתי פרק 16
דרג את הסיפור

תגובות (0)

הוספת תגובה - היה הראשון להגיב!
התחבר עכשיו בכדי להוסיף תגובה
7 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך