אשמח לתגובות.......

בת של/5

27/06/2020 84 צפיות אין תגובות
אשמח לתגובות.......

“מיכלי יקרה,
בת שלי. מי היה מאמין, שבעה-עשר שנים עברו ממש כהרף עין, אנחנו לא מאמינים, ממש גדלת להיות בחורה אמתית…
מיכל יקרה, את מכירה את אימא שלך. היא חלשה במילים, אבל כן אוהבת לכתוב, לעומת אבא שלך לא לוקח עט לידיו אף פעם, אלא במקרה של ממש פיקוח נפש…
אנחנו מבקשים ממך, שלא תכעסי על הדרך בה אנחנו מעבירים לך את הדברים. בתקווה שהגל הזה שבא עליך פתאום יחלוף במהירות, ואת תצליחי לא להיסחף יחד אתו.
ילדה שלי, לפני בדיוק שבע עשר שנים, אני ואבא נסענו יחד לקוריאה הדרומית.
זה היה טיול שתמיד חלמתי עליו, אך לא ידעתי עד כמה באמת הוא ישפיע על חיי…
ביום האחרון של הטיול הגענו למלון שישנו בו, נכנסנו לחדר שלנו, וצנחנו למיטה. היינו כל כך מותשים שתוך רגע קט כבר נרדמנו.
לאחר זמן מה, אולי כשעה, אולי פחות. אני כבר לא זוכרת, התעוררתי מבכי חזק של תינוק או תינוקת, התרוממתי בבהלה ויצאתי מהחדר.
ממש מולי, במסדרון, עמדה אישה חסרת אונים. היא הביטה בי במבט מקווה, ואמרה: “את מישראל במקרה? נכון? אני יודעת שאת כן,” היא המשיכה “ליד החדר שלך יש שקית עם כיתוב בעברית, אני רואה עלייך. גם אני משם.” היא בהתה בעיניים מזוגגות בשרשרת המגן-דוד שלי.
לשמע העברית הטובה שלה, לא הייתה לי שום סיבה שלא להאמין לה. היא המשיכה בקול רועד מעט: “תעזרי לי. בבקשה…”
הבטתי בה במבט מבולבל קצת, ועניתי בביטחון :”בטח, כל מה שתצטרכי.” כל מה שעלה בדעתי היה, אולי היא צריכה כסף בדחיפות, או שאני ילך לקנות אוכל לתינוקת… אך לא. זה לא היה מה שחשבתי שזה יהיה.
האישה הזרה המשיכה במהירות: “אני ידבר אתך מהר וישר, בלי סיבוכים. את האמת, אני חולה מאוד.” נדהמתי, ‘על מה הווידוי הפתאומי,? אני אפילו לא מכירה אותך…’
היא הביטה בי ודמעות בעיניה :”אני לא יחזיק מעמד עוד הרבה, אני מרגישה את זה, אני מתחננת, בבקשה תגדלי את הבת שלי… אני יודעת שזה ממש מוגזם, אך את נראית אישה טובה. תמסרי לה, לבת שלי, שאימא מצטערת מאוד, ומאחלת לה את כל הטוב שבעולם. תגידי לה, שאני תמיד איתה, שומרת עליה מלמעלה. ושתהיה חזקה, ותרשמי, היא נולדה בדיוק בשני לחודש מאי. וקוראים לה מיכל, זה השם שלה.”
היא אפילו לא ציפתה לתשובה. והניחה בידיי בובה פצפונת, מתוקה, צנומה וקטנה כזו. ונעלמה במורד המדרגות במהירות עצומה, כאילו רודפים אחריה.
חיבקתי את היצור הקטן חזק, וידעתי. אני לוקחת אותה. לא יכולתי להשאיר אותה שם. לחסדיי המדינה, ידעתי שהיא תעבור המון צער וסבל אם אני אטוש אותה כך.
אבא שתמיד רצה בת בכורה, נקשר אליה מהדקה הראשונה.
וביום למחרת סידרנו חלק מהניירת הנחוצה חוקית בכדי לאמץ ילדה, היו מספר טפסים שחזרו, אך עם כמה שיחות עם אנשים מסוימים שאבא עשה, נתנו לנו ללכת איתה כאילו כלום.
את האמת, זה הרגיש לי ממש מוזר שכל כך מהר משחררים אותנו בחזרה, אך משהו הרגיש לי שהאישה הזו לא הייתה סתם מישהי. כנראה שלכן הכול הסתדר כל כך בקלות, כאילו היא ממש תכננה את זה מראש וסדרה לנו את הכול.
וזהו, אני חושבת שהבנת. שהתינוקת המושלמת הזאת, הייתה-את.
מיכל, בדיוק היום, כשאנחנו חוגגים לך שבע-עשרה שנה יחד אתנו, החלטתי לספר לך במדויק מהיכן קיבלנו אותך, המתנה הכי שווה שלנו. אני יודעת שסיפור האימוץ ידוע לך כבר, זה הרי מובן, תמיד התלוננת שילדים בגן עושים צחוק מהעיניים היפות שלך, ותמיד תהית מדוע השיער שלך כל כך כהה וחלק בזמן שאני ממש בהירה… אך אף פעם לא הצלחתי באמת לספר לך איך הכול בדיוק קרה. ואת אף פעם לא שאלת… כנראה התייאשת ממני. אולי חששת לפגוע בי? באמת שאני לא יודעת.
את כל כך רגישה, וזה לא מגיע לך.
אני מקווה שלא תכעסי עלי שלא סיפרתי לך על אותה האישה קודם. פשוט, לא רציתי שתעזבי אותי, או שתכעסי עלי ותלכי לחפש אותה. לכן סיפרתי לך כל הזמן את אותו הסיפור הלעוס על בית היתומים… לא היה שום בית יתומים בסיפור המקורי, אני מתנצלת, ששיקרתי לך כך, פשוט לא הייתי מסוגלת.
אני מקווה שהיינו לך אני ואבא להורים טובים. ואנו נמשיך להיות, מיכל אהובה שלנו, אנחנו לא עוזבים אותך לעולם. אנחנו מבטיחים.
אני בטוחה ששמת לב לשרשרת שחלקה מזהב וחלקה מכסף. אני ואבא קנינו שרשרת כזאת בכדיי לידע אותך, שגם אם את ואני עשויות מחומרים שונים, או דם שונה, אנחנו תמיד נהיה יחד מחוברות בחוליות. חוליות חזקות, כאלו שלעולם לא יתנתקו, אה, וגם בגלל שאבא מאוד אהב את השרשרת הזו, את מכירה אותו, לכי תתווכחי אתו עכשיו.
קחי את הזמן שלך לעכל, אנחנו פה אתך, לא עוזבים ולא נעזוב לרגע.
אם תרצי, תקראי לנו. ואם את רוצה להיות לבד, זה גם טוב. תזכרי שאנחנו יחד בלב.
אוהבים תמיד, אימא ואבא.”
(אבא באמת היה לידי כשכתבתי את זה. הוא מהנהן פה לכל מילה.)

בת של/5
דרוג הסיפור 3 | 2 מדרגים

תגובות (0)

הוספת תגובה - היה הראשון להגיב!
התחבר עכשיו בכדי להוסיף תגובה
7 דקות
תגיות:
סיפורים נוספים שיעניינו אותך