אסתטיקה

25/03/2021 156 צפיות 2 תגובות

מאז שאני זוכר את עצמי, נמשכתי לאסתטי. עוד כילד קטן. במהלך השנים המושג הזה הפך להיות קשה יותר ויותר להגדרה מבחינתי. אבל אני רוצה לצמצם את הדיון למשיכה שלי כלפי נשים. אני מרגיש שנמשכתי תמיד לנשים יפות, ואז נשאלת השאלה הפילוסופית: האם הן יפות בעיני כי נמשכתי אליהן, או שנמשכתי אליהן כי הן אוביקטיבית יפות, וכמו לכל שאלה פילוסופית מעצבנת התשובה היא כנראה ארבעים ושתיים. אני שונא להתעסק בפן הפילוסופי של דברים, וכשאני אומר שאני שונא להתעסק בו, אני בעצם משקר, כי אני מאוד אוהב להתפלסף, אבל זה גורם לי להרגיש פחות סקסי, וחשוב לי להרגיש סקסי. לפעמים הייתי רוצה להרגיש ממש מושך, ברמה כזאת שיחפיצו אותי. אבל אחר-כך גם שיתאהבו בי. אני יודע שזה נשמע בשלב הזה קצת ילדותי, אבל אם תהיו כנים עם עצמכם ותביטו עמוק פנימה, תבינו שזה ממש-ממש ילדותי.

זה השלב שאני מבין שאם אמשיך את קו המחשבה של הפיסקה הקודמת, אני הולך לאבד הרבה קוראים, אז אני אעשה דילוג לוגי ואקפוץ ישר לשלומי שבן ויובל שרף. שלומי שבן נשאל פעם איך הצליח לגרום ליובל שרף שנחשבת בעיני רבים ליפהפיה לצאת איתו. זה היה בתקופה, שבה הוא רק פרץ ועדיין לא הגיע למעמד הנחשק שבו הוא נמצא היום. הוא הסביר שהוא הבין שכדי לזכות בהתעניינות של בחורה יפה, הוא היה צריך להיראות בחברת בחורה יפה אחרת. הקושי היה להשיג את תשומת ליבה של הבחורה היפה הראשונה. השאר זה אינדוקציה, מ.ש.ל. נקודה. למי שמחפש/ת את הדרך, אגב, ל”השיג את הראשונ/ה”, אתם יכולים לפנות לספריית הוידאו הקרובה למקום מגוריכם ולהשכיר את הסרט “אי אפשר לקנות אהבה” משנת 1987, מבין הקומדיות הרומנטיות הבודדות שלא סבלתי.

בחזרה לשנת 2021, ובשלב הזה אני כבר מוותר לגמרי עליך הקורא, וכותב כמה מילים על הביטקוין. סביר להניח ששמעת את השם, והסיבה לדעתי היא כי מדובר במטבע הכי סקסי בעולם. יש כאלה שיגידו שזה בגלל שהוא דיגיטלי וווירטואלי, אבל יש עוד מטבעות כאלה. אם אתה לא מתחום הפיננסים ושמעת עליו, אז כנראה שזה בגלל שהוא שווה איזה ארבעים אלף דולר. פעם כשהתחילו לעשות עליו כתבות הוא היה שווה איזה חמש-עשרה אלף ולפני זה כשפחות שמעו עליו הוא היה שווה הרבה פחות. למעשה אם הוא היה נע כל הזמן סביב הדולר, דולר וחצי, אני חושב שהוא היה עובר מתחת לראדאר של רוב האנשים. ולמה אני משעמם אתכם בסיפורים על ביטקוין?! כי אני מרגיש שלפעמים אנשים הם כמו מטבעות. הם מחשבים את שער החליפין שלהם לפי ערכם של אנשים אחרים.

אולי לפעמים אנחנו חושקים במישהו או מישהי, כי בשפה עממית הוא נראה לנו “שווה”. ולקבל את תשומת ליבם יעלה את הערך שלנו – לפחות בעיניי עצמנו. זה גורם לי לחשוב על הפער בין נשים שנעלבות ומרגישות מנוצלות כשבן הזוג שלהן בדייט לתחושתן מעוניין בהן רק במישור הפיזי, לבין נשים שמוכנות לבלות לילה אחד בלבד בחברת כוכב קולנוע או זמר שהן מעריצות. המחשבה שאדם שיש לו כל-כך הרבה אפשרויות, נשים יפות, חכמות, מצליחות, בוחר לבלות את הזמן שלו איתך, זה בטח אגו-טריפ נפלא. אני מניח שעבור גברים זה דומה. להשיג את תשומת ליבה של אותה בחורה, שכולם סביבך עורגים עליה.

יש מי שיבוא ויטען שמדובר בסך הכל במנגנון אבולוציוני. אנחנו נמשכים ליפה. למוצלח. אולי הם צודקים, אבל זה לא משפר את מצב הרוח שלי. אני חושב שכשהייתי מתבונן ככה על העולם, הייתי מרגיש כמו זלוטי, והדבר שהכי מעצבן אותי הוא שרציתי להתאהב במישהי שהיא גם זלוטי, אבל לצערי מאז שאני זוכר את עצמי, נמשכתי לאסתטי.

אבל יש גם סוף טוב. אולי חצי טוב, אבל אני בוחר להסתכל עליו. החלטתי להפסיק לחשב את הערך שלי לפי אנשים אחרים. בעיקר נשים (אבל גברים גם). אני מתכוון שאני אולי לא כזה מוכשר ולא כזה יפה, אבל אני בן-אדם ממש טוב (או לפחות נחמד). אני אדיב, ישר(יחסית) צנוע (כן, אני מבין את הבעיה באמירה). אני מרגיש שאני ממש-ממש … בסדר, וזה הופך אותי בעיניי עצמי לראוי לאהבה, אבל אחת כזאת באמת שווה. כמו ביטקוין. גם אם אף-אחת בעולם לא רואה את זה.

עכשיו נשאר לי רק להיות קצת פחות שיטחי.

אסתטיקה
דרוג הסיפור 2.8 | 6 מדרגים

תגובות (2)

גידי היקר,
אתה כותב מוכשר, וגם הפעם הוכחת זאת. פילוסופיה בגרוש, עניינים אישיים, ומעל לכל – ארבעים ושתיים. כבוד.

עברית:
חמישה־עשר אלף – בלשון זכר.
את הסרט “לא סבלת”, בניגוד לשאר הקומדיות שהיו “נסבלות” עבורך?
מן המשפט הקודם ניתן להבין את ההיפך: הסרט הזה היה “נסבל”, לעומת שאר הקומדיות שאותן “לא סבלת”.
“עורגים (עליה)[אליה]” – משתוקקים אל, נכספים אל.
ועוד התקטננות: אחר־כך, כל־כך, אגו־טריפ, בן־אדם – הצורה הנכונה היא מקף הכתף, [alt] + [-].

עוד דבר: תגובותיך בעבר היו איכותיות. אם תוכל בבקשה להמשיך בכך, תעשה טוב לכותבי האתר, ומן הסתם תקבל יותר צפיות לסיפוריך.

אני לא גזען, אני שונא את כולם.

26/03/2021 02:14

אתה יכול להתנחם בעובדה שנשים מתפשרות הרבה יותר מגברים בכל התחום הרומנטי, אז תמיד תהיה מישהי כזאת שכן תסכים להיות איתך. מהצד השני, באסה לה להתפשר על מישהו ש”הוא בסך הכל נחמד”.

01/04/2021 15:58
6 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך