KabukiWitch
עוד אחד מהישנים-נושנים... © כל הזכויות שמורות ל-KabukiWitch, ולזהות שעומדת מאחורי המשתמש.

טוטאל לוס

KabukiWitch 17/07/2020 311 צפיות 8 תגובות
עוד אחד מהישנים-נושנים... © כל הזכויות שמורות ל-KabukiWitch, ולזהות שעומדת מאחורי המשתמש.

אלון זע באי-נוחות במקומו. החום הבלתי-סביר-בעליל של יולי ישראלי במיוחד סוחט ממנו את טיפות הנוזל האחרונות שנותרו בגופו. הוא מוחה את מצחו השמנוני, ואז נגעל מעצמו ומנגב את ידו על הגלימה שלו, ואז שוב נגעל מעצמו אבל עכשיו כבר אין מה לעשות.
מכונאי הרכב יוצא ממתחת לרכב כמו חפרפרת מתוך בור, ומעביר על אלון את מבטו ארוכות, בלי ניסיון קלוש להסתיר את הבלבול העמוק שלו, מעורב במבוכה ובוז. אלון לא רוצה לדבר על הגלימה, ואין לו כוח לשאלות.
“מה הקטע של הגלימה?” המכונאי מנגב את המצח שלו גם הוא, רק ללא שמץ של גועל. הפנים והידיים שלו גם ככה מאובקים ושחורים מכל השמן והאבק שיש במוסך, ככה שכנראה זה לא באמת משנה איפה היד שלו תנחת – בטוח יהיה שם לכלוך.
“אני קוסם.”
“אה.”
אלון נאנח. המכונאי עכשיו בטח חושב שהוא איזה מפגר שברח מהבית של אמא שלו או משהו כזה, ושתכף יבוא האמבולנס שיקח אותו בחזרה למקום שממנו נמלט. “אז מה לא בסדר עם הרכב?” זאת הפעם השנייה ברציפות שהוא נכשל טסט עם הרכב המחורבן הזה. כן – הוא קוסם, והוא בקלות היה יכול לסדר לעצמו טסט מוצלח, או לפחות לתקן את האוטו. אבל נורית התעקשה שהוא יעשה את הדברים ‘רגיל כמו שכולם עושים’, עם מבטה המתריס. הוא ונורית הכירו בגן החיות בירושלים, ממש מול הכלוב של הפלמינגואים. היא החזיקה את הארטיק הזה שנראה כמו אבטיח ובדיוק כשהיא לקחה ממנו לק היה משב של רוח וכל השיער המתולתל והשחור שלה נכנס לה ישר לתוך הארטיק הנוזלי. ואז היא התעצבנה וניסתה לסדר את השיער, והארטיק נפל לה על הרצפה, ולאלון היה ברור שזה פשוט אחד מהימים האלה שלא הולכים טוב. הוא ניגש אליה, עשה מן קליק עם האצבעות, והשיער שלה חזר למצבו הנקי והקודם, והארטיק אבטיח לידה כאילו הרגע יצא מן הניילון. הוא לא התאהב בה ישר באותו רגע, אלא רק אחרי זה, כשהם יצאו מהגן חיות עייפים משיחתם הממושכת, ורק אז הוא נזכר לשאול: “רגע, אז לא מפריע לך שאני קוסם?”
“לא.”
הפשטות הזאת, האי-נדהמות שלה, זה מה שלמרבה האירוניה, כישף אותו. לא הפריע לה שהוא קוסם. לא הפריע לה שכשיש לה מיגרנה הוא פשוט מקיש את אצבעותיו והיא נעלמת. לא הפריע לה שהוא לא הספיק לקנות מתנת יום הולדת כי החנות תכשיטים שהיא אוהבת נסגרה, אז הוא הקיש באצבעות שלו ושרשרת זהב עדינה נכרכה סביב צווארה הכהה. גם לא הפריע שהחלב התקלקל, אז אלון הקיש באצבעות והחזיר לו את טריותו (למרות שהתאריך על הקופסה נשאר אותו דבר ונורית בסוף זרקה אותו בלי לשתות). אבל אחרי כמה שנים, זה פתאום כן הפריע. בהתחלה רק הדברים הקטנים, ואז הגדולים. ואז הכל. ואז יום אחד היא ביקשה שיפסיק עם כל הקליקים והקשקושים והשטויות. אלון עמד מולה עם פה פעור, וניסה להסביר לה שהוא לא יכול להפסיק עם כל השטויות, כי השטויות זה הוא, והוא קוסם.
“זה טוטאל לוס, אחי.”
“מה?”
“האוטו, זה טוטאל לוס. מת לך המנוע והקצר שרף לך שם את כל העניינים. אלא אם כן יש לך איזה קסם שמה בשרוול שלך!” המכונאי מגחך מהבדיחה של עצמו.
אלון מזמין מונית.

טוטאל לוס
דרוג הסיפור 4.5 | 2 מדרגים

תגובות (8)

סיפור יפה מקורי ומעניין

17/07/2020 18:54

  תודה רבה :) שמחה שאהבת!

  17/07/2020 19:00

אוי זה נפלא. ציני ומצחיק – קודר. מזכיר סיפורים של אתגר קרת.
דרך אגב – זה אותו קוסם מהקוסם ולילך?

17/07/2020 23:01

  תודה על התגובה :)
  אוייש, אתגר קרת. אני שרופה עליו. איזה כיף שזה הזכיר לך אותו.

  זהו, כשניתקלתי בסיפור הזה השבוע הייתי כזה – רגע. עוד פעם קוסם? למה? וכשקראתי ניסיתי להיזכר למה כתבתי את זה, אבל פשוט לא הצלחתי. אני חושבת שזה היה בין הניסיונות הראשונים שלי לבנות סיפור שהוא לא רק איזה רגע קטן מתפלסף כמו שאר הסיפורים שכתבתי, אלא להכניס לתוכו דמויות שפועלות וחיות. אז לא, זה לא אותו קוסם כנראה. אבל יש מצב יש לי משהו עם קוסמים, לא ברור.

  18/07/2020 09:26

יותר משאני אוהבת קוסמים, אני אוהבת קטעים שהם פשוט כל כך כיפיים לקריאה. זה מצחיק, זה קליל, זה זורם באופן נפלא; ומפוסק נכון- שזה תמיד יתרון חשוב בעיניי, ובהחלט מהסוג שאפשר לקרוא יותר מפעם אחת. סתם כי זה כיף.
אני מאוהבת בכתיבה ובסגנון שלך.

19/07/2020 17:56

  תודה רבה! אני ממש שמחה שאהבת :)

  19/07/2020 20:28

דווקא בשל העובדה שאת כותבת נפלא, יש לי ממך ציפיות גבוהות.
כאשר צמד־מילים מיודעות, ה”א הידיעה תמיד תבוא לפני המילה השניה.

מעניין אותי, האם אלון מבוסס בצורה כלשהי, על ‘הארי פוטר והשיטה הרציונאלית’. בעולם האסוציאציות שלי, חד הם.

אני לא גזען, אני שונא את כולם.

19/07/2020 18:08

  תודה על התגובה :)

  19/07/2020 20:29
סיפורים נוספים שיעניינו אותך