הרעיון של להתאהב בה

Itamar Shai 26/12/2015 422 צפיות 3 תגובות

זה מוזר, לכתוב על מישהי שאני לא מכיר. זה קצת כמו לכתוב סיפור רק מהדמיון שלי. אני יודע עליה מעט מאוד. לדוגמא, אני יודע שהיא חמודה ויפייפיה לכדי טירוף. אני גם יודע שהיא מקסימה וגורמת לכל אחד שהיא נמצאת סביבו לחייך, שהיא אחד האנשים הכי כריזמטיים שיצא לי לפגוש, שהיא בוגרת ושהיא חמה. אני גם יודע שהיא אוהבת לטייל ושחשוב לה מהטבע.
אני יכול לנחש, ממבט חטוף בדף הפייסבוק שלה שהיא ככל הנראה שמאלנית ושיש לה חברות וחברים שהיא מאוד אוהבת ושהם אוהבים אותה עוד יותר, אבל יותר מזה – אני יודע שאני לא אכנס לדף הפייסבוק שלה לעולם, מכיוון שאם אני אכיר אותה, אני רוצה להכיר אותה דרכה, לא דרך הפייסבוק.
אני יודע שהיא הוציאה אותי מאיזון, ואני מאוד מודה לה על כך. האיזון שהייתי בו היה איזון בין העצב הכללי שחייתי בו בתקופה שאני לא יכול לנקוב בתאריך תחילתה, לבין ההגיון שגורם לי להמשיך הלאה.
סוף סוף, מישהי הקסימה אותי כמו הנערה האחרונה שאהבתי – או עדיין אוהב?
כך או כך, המילה “הקסימה” מתאימה פה. ניתן גם לומר שהיא כישפה אותי, שבתה אותי.
שבתה אותי זה המונח הנכון. זה קרה לי בפעם האחרונה בכיתה ט’. גם הפעם, הכרתי אותה במעין טיול, אבל לא בדיוק, מאוד קצר אבל מרגיש מספיק ארוך בשביל לרכוש חברים חדשים וטובים. הצורך הזה לעקוב אחריה לכל מקום, כעכבר העוקב אחר חלילן, במחשבה שאם רק אבלה מספיק זמן במחיצתה, אפילו בפרק הזמן הקצר ביותר שניתן לנו ביחד, היא תבחין בי ותזכה אותי בהזדמנות להקסימה בחזרה.
יש גם את הצורך הבלתי מוסבר להודיע לכולם שנשבתי על ידי חדשה, על אף שכנראה אין לי שום סיכוי איתה.
ועם זאת, אני לא מכיר אותה.
כמובן, אני יודע שיש לה חבר, ולכן אני לא יכול להתחיל להכיר אותה כמו שאני רוצה.
אני יודע שאני מאוד ארצה לדעת אם וכשהיא תיפרד מהחבר שלה, אפילו שאני לא מאמין שזה יקרה בקרוב, וגם אם כן – שיש לי איזשהו סיכוי.

זה משונה ביותר, אני בטוח בכך.
זו ההרגשה המקדימה לאהבה, שהרבה פעמים מבלבלים אותה עם אהבה ממבט ראשון.
לא, אני לא אוהב אותה. איני יכול לאהוב אדם שאיני מכיר.
אבל אני אוהב את הרעיון של להתאהב בה.

הרעיון של להתאהב בה
דרוג הסיפור 5 | 1 מדרגים

תגובות (3)

מקסים :)

27/12/2015 12:26

לא עצוב שגם בחלומות שלך יש מכשולים? לפחות שבדימיון תהיה פנויה…
התחברתי עם הרבה מן הדברים, קטע מאוד מקסים , נוגע ונוגה,
אולם חבל לי שלעיתים נדמה לאנשים (ואני נמנית עמם) שהצד השני הוא זה שימלא את מה שהיה חסר להם, במקום לבוא ממקום של להוסיף שפע על השלם

24/01/2016 01:40
3 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך