אהבת נעורים, מה מתוק ממנה? ומה מר מאהבה נכזבת?

אהבת נעורים

11/06/2021 98 צפיות תגובה אחת
אהבת נעורים, מה מתוק ממנה? ומה מר מאהבה נכזבת?

אחים תאומים, מנשה ואפריים התחרו על ליבה של עלמה חיננית.
יופיה נדיר היה, חיוכה כובש, קולה רך ונעימות הליכותיה,
כל אלה המסו את לבבות האחים, כל אלה נגוזו לפתע כשעברה לעיר אחרת ונעלמה מחייהם לעד.
במר ליבם הטילו האחים אשם זה בזה. תהום נפערה ביניהם, תהום שהפכה לשנאה יוקדת.
חלפו שנים, כל אח פנה לדרכו, האחד הצפין והשני הדרים. איש איש בנה את ביתו ועבד לפרנסתו, ונותרו רווקים ולא סלחו איש לאחיו. לעתים נפגשו באירועים משפחתיים שהנימוס חייב את נוכחותם בהם, אך לא החליפו מילה או מבט זה עם זה.
ברבות הימים נשכחו מליבם שמה ומראה פניה של אותה נערה אך איבתם זה לזה לא שככה. בהגיעם לעשור התשיעי של חייהם ושניהם גלמודים נרשמו בה בעת לדיור מוגן במרכז הארץ מבלי שידע האחד שאחיו נרשם אף הוא לאותו בית.
גם בהיותם שם לא החליפו מילה או מבט. אנשי צוות הבית שראו את האחים בבדידותם ניסו לשווא לפייס ביניהם, עד ששניים מהעובדים הושיבו את האחים זה מול זה ליד שולחן קטן שבמרכזו חפיסת קלפים. אחד משני העובדים האיץ באחים בקול סמכותי, “שחקו!”. האחים ישבו זה מול זה, עיניהם לא נפגשו, שתקו ולא הגיבו.
ואז, ללא אומר, נטל מנשה חלק מהקלפים, חילקם בין אחיו לבינו ואת השאר הניח הפוכים במרכז השולחן. משחק הרמי החל כששפתי השניים חשוקות ומבטם אל הקלפים בלבד. המפגש ליד שולחן הקלפים הפך להם נוהג של קבע, כאשר מדי בוקר ירד אחד מהשניים למועדון, ואם לא מצא שם את אחיו הלך לדירתו של האח, דפק שלוש פעמים בחוזקה בדלתו וחזר למועדון לפני שהדלת נפתחה. שם היה מתיישב ליד השולחן הקבוע שחפיסת הקלפים כבר מונחת עליו, כעבור דקות אחדות היה האח השני מופיע, מתיישב על הכיסא ממול, וללא אומר ובלי להחליף מבט היו האחים מתחילים במשחק שנמשך עד הצהריים. לא הייתה להם כל פעילות אחרת ולא היה להם שיח עם שאר דיירי הבית.
יום אחד, עם שחר, שמע אפריים צפירת אמבולנס שהגיע לבית ולאחר דקות ספורות נשמעה צפירת האמבולנס המתרחק. באותו בוקר, כמנהגו דרך קבע, ירד אפרים למועדון ומשאחיו לא נמצא שם, עלה אל דירתו של מנשה, דפק שלוש פעמים בדלת וחזר וירד אל השולחן הקבוע של השניים. לאחר כשעה בה מנשה לא הופיע כהרגלו, חזר אפרים לדירת מגוריו בלי להחליף מילה עם איש מאנשי הצוות. ביומיים הבאים חזר אפרים והמתין כשעה לאחיו, ומשזה לא בא חזר לדירתו. לא שאל איש מה קרה לאחיו ואיש לא אמר לו. אפריים חדל ללכת למועדון, הסתגר בדלת אמותיו וסירב להפצרות אנשי הצוות להצטרף לפעילות חברתית כלשהי.
כעבור כשבועיים השכם בבוקר התעורר אפריים לקול שלוש דפיקות בדלת. הוא מיהר להתלבש, ירד למועדון שם המתין לו מנשה ליד השולחן שעליו כבר הייתה מונחת חפיסת הקלפים. בלי להחליף מילה או מבט חזרו האחים לשחק כמנהגם. כך נמשכה השיגרה במשך ימים ספורים, כששני האחים חושקים שפתיים ולא מביטים זה אל זה. ואז, באחד הימים תוך כדי משחק, התמוטט אפריים ונפל מחוסר הכרה. רופא שהוזעק על ידי אנשי הצוות שנוכחו במתרחש בדק את אפריים ולא נותר לו אלא לקבוע את מותו. מנשה, בלי לומר מילה עלה לדירת מגוריו.
לפנות ערב נזכר אחד מעובדי הבית שצריך לבדוק אם מנשה לא הושפע לרעה ממות אחיו. במשך דקות ארוכות דפק בדלת וקרא למנשה בקול, אך לא נשמעה תגובה כלשהי. לאחר התייעצות החליטו העובדים לפתוח את הדלת באמצעות מפתח שהיה ברשותם. כשנכנסו לחדר גילו את מנשה שוכב על מיטתו מגולח למשעי ולבוש במיטב בגדיו ללא רוח חיים. בדיקה שנערכה על ידי רופא העידה שמועד הפטירה היה כשעה או שעתיים לאחר פטירתו של אחיו.
שני האחים נקברו לצד קברי הוריהם שרכשו את החלקה עוד בהיותם בחיים, בטקס צנוע בנוכחות מניין שכלל את עובדי בית הדיור המוגן ומעט מדייריו שראו בנוכחותם מעשה מצווה.
ביום השלושים לפטירת האחים עלתה לקברי האחים אישה בעלת יופי נדיר. איש מלבדה לא היה שם. איש לא ראה את יופיה הנדיר. איש לא שמע את מילות האהבה עת קראה בקולה הרך,דמעות בעיניה, את אשר הכתיבה לה סבתה. בתחילת הדברים התנצלה הסבתא על שאין ביכולתה לבוא בעצמה, בגלל מצבה הגופני הרעוע שאינו מאפשר לה לקום ממיטתה, ועל כן היא שולחת את נכדתה היחידה למלא את מקומה. בהמשך הדברים היא מספרת על אהבת נעוריה לשני האחים עת היו צעירים ויפים, נדיבים ומלאי חן והומור, דומים זה לזה עד כדי כך שלבה נקרע בין אהבתה לאחד לאהבתה לאחר, ומשלא יכלה עוד לשאת את אי היכולת לבחור בין האחד לשני עברה לגור בעיר אחרת בתקוות שווא שהמרחק מהאחים ישכך את סערת ליבה.

אהבת נעורים
דרוג הסיפור 4 | 3 מדרגים

תגובות (1)

וואו.
יצא מדהים.
הייתי רק ממליצה לך לעבור שוב על הפיסוק, לפעמים יש מקומות בהם הוא קצת חסר, או שיש יותר מדי ממנו.
תמשיכ.י לכתוב ככה! 3>

[מצטערת על הסוף של התגובה, אני לא יודעת אם את.ה בן או בת. שוב מצטערת :)]

14/06/2021 14:25
7 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך