אז אני עוצם את העיניים.

Itamar Shai 03/10/2015 503 צפיות 3 תגובות

אז אני עוצם את העיניים.
אני נכנס ליקום חדש. איני רואה דבר, איני מריח דבר, איני טועם דבר, איני שומע דבר ואיני חש דבר.
לפתע, אני מרגיש שוב את גופי, את האוויר, את פנים הפה שלי. אני טועם את היובש נעלם ומתחלף בלחות פה בריאה. אני שומע את שיני זזות בעודי מנסה להשיג שליטה מלאה על גופי, את עצמותיי משתחררות, את גלגלי מוחי נעים. אני מריח ריח מוכר, ריח נעים. ריח קצת חנוק אך עם הרגשה מוכרת. ריח חדרי בבית הורי. חדר מבולגן, מלא כלי אוכל שהייתי אמור להעלות מזמן. חדר שמכיל את הגביע שקיבלתי מאליפות הטאקוונדו בכיתה ג’, את הקופסא הצהובה שאיכסנתי בה כבלים שאין בהם שימוש.
את השלטים לסימולטור הטיסה שאספתי ולמדתי כיצד להשתמש בהם, את הספרים הישנים והאהובים עליי. תיק טיולים, מיטת יחיד, ארון עץ גדול, קופות חיסכון בצורת קיפוד ותא טלפון בריטי. קופסאות של תקליטורי משחקי מחשב, ספר תנ”ך בעיצוב הקוראן שקיבלתי לבר מצווה, כמה פוסטרים של הביטלס, ציור שצויר לי על ידי אחותי. ברכות מימי הולדת קודמים, מחברות בית ספר ישנות, בגדים זרוקים על הרצפה, הפוף הירוק-לשעבר, המחשב, המגירות שמכילות דברים ששכחתי את קיומם. הכתבה בעיתון על הקצין מ-8200 שהפך לטייס קרבי, הספר על ניצול השואה שסיים את קורס הטיס השני בצה”ל לאחר ששירת זמן מה בגולני, את הספר על זוריק, הטייס שגדל בקיבוץ, התגייס לנח”ל, לאחר כמה חודשים עבר עם חברו הטוב לקורס טיס ונפל במלמחמת יום כיפור בתור אלוף משנה. שירים שכתבתי, זכרונות משיחות ארוכות ווירטואליות.
עכשיו אני קרוב למרכז המסחרי, בו נמצא אולם הכדורת. אני רואה אותי, ואותה, מדברים.
“לא! אל תאמר את זה!” אני מתחנן, אך ללא הועיל. אני לא שומע אותי, אני לא שם לב.
אני ממשיך ורואה אותי בכל פעם שהייתי נתון בקרבה פיזית לנערה אחרת, עד ששנה שלמה עוברת, ואני רואה אותי איתה שוב. אנחנו כל כך נהנים. צוחקים, מדברים, נרדמים ומפספסים את התחנה שלנו. אז אנחנו חוזרים, יורדים, פוגשים חברים, הולכים, נוסעים, נפרדים. למחרת מדברים, חוזרים, מאושרים, אך במהרה נפרדים. שבור, מרוסק, מופנם ועם לב מוקשה, אני ממשיך. בחלוף עוד שנה איני רואה אותי איתה. נשים אחרות, כן. אך לא איתה. חיי ממשיכים. איני יודע כיצד, אני יודע לאן, אני רק יודע שאני ממשיך. צריך ללמוד, לעבוד, להשקיע, להתגייס, אולי להגשים חלום או שניים, אולי לא. איזה חלום להגשים? לטוס, לטייל, לנגן, ללמוד? ניתן להשיג את כולם? אולי אני צריך ליצור אלמותיות, כדי שאצליח לעשות את כל הדברים הללו ולהמשיך לעשותם עם חברי, אהוביי, לעד. אולי אם אחיה מספיק אדע כיצד למצוא אהבה שוב. אך כל אלה דורשים מאמצים חוזרים ונשנים, בלתי נפסקים. אין זאת ביכולתי להשיג הישגים שכאלה. איני יכול להשיג דברים כאלה, איני יכול להיות אפילו עם הנערה אשר אהבתי, הדמות שיצרתי בראשי.
אני נמצא ביקום חדש. אני רואה הכל, מריח הכל, טועם הכל, שומע הכל, חש הכל.
אז אני עוצם את העיניים.

אז אני עוצם את העיניים.
דרוג הסיפור 2.5 | 2 מדרגים

תגובות (3)

האם קרה לך פעם שרצית לכתוב דבר מסוים ולא היה לך מה, אבל באמת רצית, אפילו חשבת כמה רגעים והתאמצת להתרכז? לי בכל אופן זה קורה עכשיו.
ממש מבאס שזה אחרי סיפור כל כך נחמד, על אף שהוא היה קצת מבלבל והפואנטה לא הייתה בוררה התיאורים היו יפים מאוד!
היה נחמד להכיר אותך, מקווה שנמשיך להתראות ולהגיב אחד לשני
יוקי

03/10/2015 22:19

  היי יוקי, נראה שאת כותבת מנוסה ופופולארית באתר.
  מכירה את ההרגשה הזאת, שיש לך משהו תקוע, ואת מנסה לכתוב ולכתוב עד שזה סוף סוף יצא? בכל מקרה, אשמח אם תקראי דברים אחרים שכתבתי. אני מנוסה הרבה יותר כמשורר מאשר כותב פרוזה, אולי תהני יותר מהשירים שלי.
  מקווה שנתראה עוד באתר :)

  03/10/2015 23:04

  איתמר שמחה שאתה חושב עלי דברים כל כך מחמיאים, הלוואי והייתי קצת ממה שאתה מיחס לי, לא הייתי באתר שנה, חזרתי חלודה, נבוכה ובעקר מחפשת אהבה. האתר פה והאנשים באמת מקסימים יש לכך אחד פה לב זהב הלוואי והייתי חלק מהם אבל הפרוד והריחוק עשו את שלהם וכרגע אני כמו כל כותבת מתחילה אולי עם קצת יותר בטחון אך עדיין חדשה.
  למעשה שירים הם לא הצד החזק שלי, למעשה הם לא צד בכלל, השיר היחיד שלי שיצא מוצלח ולא גרם לי מבוכה גרם לי גאווה גדולה אך זה לא הפך אותי למבינה בשירים או למסתדרת עם חרוזים. בכל זאת אמשיך לעקוב אחריך כי לפני שאני בכלל קוראת סיפורים אני קוראת קצת על האנשים רק אם הם מוצאיםצחן בעיני אני נכנסת לסיפור מגיבה ואם התגובה שאני מקבלת עושה אותי מאושרת אני ממשיכה להכיר ולעקוב…
  כמו שאמרתי שמחה להכיר
  אשמח אם גם אתה תגיב אבל לא על הסיפור האחרון ובעצם גם לא על זה שלפניו… אשמח אם תגיב לי על השיר “צחוקך”
  יוקי

  03/10/2015 23:59
4 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך