האם הבחירות לכנסת בישראל הן חשאיות ?

noshke 13/05/2019 59 צפיות אין תגובות

האם הבחירות לכנסת בישראל הן חשאיות ?
אבינעם קליין noshke1940@gmail.com
אולי אצל רובם המכריע של ערביי ישראל, הבעיה הפלסטינית נמצאת רק במקום שני אחרי חייהם הפרטיים – דהיינו הקצאת קרקעות, פיתוח תשתיות, הקמת מוסדות ציבור, הקמת אזורי תעשיה, הרחבת אפשרויות התעסוקה, וכו’.
המיעוטים מהווים כעשרים אחוז מהאוכלוסייה בישראל; ייצוג יחסי בכנסת ייתן להם עשרים וארבעה מושבים; אם יתאגדו למפלגה אחת שתחרות על דגלה רק את הטבת תנאי חייהם ותתחייב לא להתעסק בפוליטיקה, יתכן ורובם ינהרו לקלפיות וגם שלושים מושבים יהיו בהישג יד.
אז מדוע הדבר אינו קורה?
כיון שהבחירות לכנסת אינן חשאיות! אנשים בוחרים באזור מגוריהם וצורת התפלגות המצביעים בין המפלגות השונות בכל כפר ועיר, היא נחלת הכלל – דהיינו גם נחלת השלטון היודע כל כפר “הלנו הוא או לצרנו”…!
כתוצאה מכך אנשי ישוב מסוים חוששים מלתת את קולם למפלגה שאינה מפלגת השלטון פן יבולע להם בהקצבת משאבים; כפועל יוצא רבים אינם מצביעים כלל ובמקום לקבל את חלקם היחסי בעוגה – ואף למעלה מזה – ייצוגם בכנסת לוקה בחסר.
כל הידע להפעלת הצבעה אלקטרונית שתהיה חשאית לחלוטין כבר ידוע מזה שנים – אף אדם לא ידע איך הצביע פלג זה או אחר של האוכלוסייה אלא המחשב ייתן רק את התוצאה הארצית של כלל הקולות.
כתוצאה מכל האמור לעיל, מפלגות השלטון אינן מעוניינות בהצבעה חשאית – היסוד לכל דמוקרטיה אמתית!

האם הבחירות לכנסת בישראל הן חשאיות ?
דרג את הסיפור

תגובות (0)

הוספת תגובה - היה הראשון להגיב!
התחבר עכשיו בכדי להוסיף תגובה
2 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך