asaf
לרוב הסיפורים יש פואנטה. לרובם, לפחות.

משהו מוזר קרה בדרך למקום כלשהו- פרק א

asaf 17/02/2019 277 צפיות 3 תגובות
לרוב הסיפורים יש פואנטה. לרובם, לפחות.

רבות עוד ידובר ויסופר על אותו המקרה, אך זאת כנראה משום שלאנשים שיושבים בבתי קפה עד מאוחר בלילה ומשחקים בקלפים אין הרבה נושאי שיחה מרתקים מלבד חדשות העיתונים. הנושא הזה של אותו המקרה שאירע- אפשר שימלא שיחה שלמה, בעיקר מפני שאותו מקרה היה מקרה מטופש אידיוטי וחסר כל הסבר לחלוטין עד כדי כך שיש אפשרות כי הוא אחד מעשרת המקרים המטורפים ביותר אי פעם. אולי הוא לא המטורף ביותר, אך הוא בהחלט הארוך והמפורט ביותר מבין כל עשרת הגדולים. המקרים האחרים מסתפקים בסיכום קצר ומזורז של אותו המקרה, כמו למשל הסיפור על אותו אחד שהחליט להיות שודד ים (במובן הפחות מקובל של הביטוי- הוא התכוון לשדוד את הים. הוא אפילו הצליח במקרים אחדים- אך אין זה מענייננו, ולכן נניח לנושא הזה.) אם כן, ודאי הבנתם כי אותו מקרה שאותו אני כנראה מתכוון לספר לכם עליו, (אחרת למה לי לבזבז פיסקה שלמה רק כדי לתאר אותו?) הוא בלי ספק מקרה משונה ובר תהייה לחלוטין.

רוב המקרים מתחילים, בדרך כלל, בבוקר אחד. אך סיפור זה הוא כה יוצא דופן ונועז בחדשנותו, שדווקא הוא מתחיל בצהרי היום, בערך בשעות הערב המוקדמות. אריק הלך לו ברחוב במטרה להגיע למקום שונה לגמרי מהמקום שאליו הגיע בפועל. אין איש שיודע לאן בדיוק הוא רצה להגיע, אבל מה שלא יהיה המקום הזה- הוא לא היה המקום אליו הגיע לבסוף, אחרת למה לו להיבהל ולקפוץ לאחור כמה סנטימטרים כשמולו עמד החייזר שלאפורס8x וביקש ממנו שבעה שקלים כדי להגיע לסקוטראפ? (שלאפוסx8 לא היה שמו המלא. על כך נדון בהמשך.) אין להאשים אותו בבהלה שלו- כל אחד היה נבהל למראה חייזר שלפתע מופיע מולו, ולמען האמת- אם נדבר על החייזר המסוים הזה- אפילו חייזרים נבהלו ממראה החייזר הלא טיפוסי הזה. על אף משושיו הרבים, ולמרות שהעין האחת שלו הייתה ממוקמת באמצע המצח, לא היה רק המראה החיצוני של אותו חייזר שהרתיע רבים מתושבי היקום- היה זה בעיקר המבט הידידותי עד כאב שהתלווה למראה המפלצתי הזה, שגרם לאריק זעזוע של ממש.

“לאן?” שאל אריק והביט סביבו כדי לראות האם גם האנשים האחרים ברחוב ראו את מה שהוא ראה. למרבה הצער, רוב האנשים שהיו שם ברחוב קודם השתדלו להתרחק כמה שיותר מהר מהאזור של החייזר ושל אריק, כאילו אומרים- זאת הבעיה שלך, חבר.

“לסקוטראפ,” אמר החייזר בידידותיות ובשלווה. “רק שבעה שקלים. זה יעזור לי מאוד.”

נראה כי ככול שהמצב משונה יותר, כך קשה לאדם שנקלע אליו לפעול נגדו. אריק הוציא מארנקו שבעה שקלים והגיש אותם לחייזר שלאפורסx8. (שזה, כפי שהוזכר קודם, איננו שמו.) החייזר הידידותי חייך ואמר- “תודה לך, אדוני! שיהיה לך יום משליז!” והוא נעלם כלעומת שבא, ולמורת רוחו של אריק- יחד עם שבעת השקלים האומללים שלו.

כדי להבין לעומק למה אמר אותו חייזר לאריק- “שיהיה לך יום משליז”, כדאי לציין שאותו חייזר לא היה סתם חייזר- הוא היה ישבוב. ישבובים הם אחד מהגזעים הנפוצים ביותר והנודעים לשמצה ביותר מכל גזע חייזרי אחר. הם נודעים לשמצה בגלל הנטייה שלהם להיות נחמדים ברמה אינטר-גלקטית. כל כך נחמדים, עד שכמעט כל בקשה שיבקשו הישבובים ממישהו, אותו המישהו יהיה חייב מבחינה פסיכולוגית להיענות לבקשה, ולא משנה עד כמה היא מגוחכת ובלתי סבירה. ולא רק במקרים כאלה הנחמדות שלהם היא נשק רב עוצמה- הישבובים החלו לפחות שבע מלחמות בין כוכביות עם גזעים אחרים, ובכולם ניצחו תוך פחות מעשרים וארבע שעות רק משום שהיריבים שלהם הרגישו לא נעים ופשוט נכנעו רק כדי שיפסיקו לנעוץ בהם מבטים מתחננים בעוד הם מבקשים בנימוס לכבוש את הכוכב שלהם, אם זה לא מפריע יותר מדי. הם נקראים ישבובים משום שהם מרבים לשבת. לכל ישבוב יש אפילו ישבן-חירום בביתו למקרה הצורך.
והוא אמר משליז בגלל שלישבובים יש ביטויים מוזרים.

אריק היה המום מהקלות שבה הגיש את הכסף לחייזר המשונה, ואולי אפילו יותר מהעובדה שהיה זה חייזר שהוא הגיש לו את הכסף. הוא התכוון להמשיך בדרכו לאותו דבר שרצה לעשות מלכתחילה, בתקווה שהאירוע הסתיים, כשמול עיניו הופיע צג שקוף ודיגיטלי שעליו נכתבו מספר מילים. לשם הנוחות ההודעה הקריאה את עצמה, ובקול מצמרר ונורא הכריזה-

“אריק רספורט היקר,

צר לנו להודיע לך כי סייעת לחייזר מגזע ישבוב, וכי מעשה כזה מהווה עבירה על החוק הווארטלי, שחל גם על כוכב הלכת שלך. בעוד כשלוש שניות אתה תילקח אל ספינת האם של הווארטלים, שם נוציא אותך להורג באכזריות לא מבוטלת, וגופתך תושלך לחלל בטקס מרהיב ומנקר עיניים במימונה של “הקרן להפעלות בהוצאות להורג, ושאר טקסים מרהיבים ומנקרי עיניים” (הלבלוטמו”ע). כיבוד קל יוגש.

תודה, ויום נעים-

קאטיקאטו, מלך הווארטלים.

נ.ב- איבוד שליטה, פחד ו/או בהלה מומלצים מאוד במקרים כאלה.”

משהו מוזר קרה בדרך למקום כלשהו- פרק א
דרוג הסיפור 4.4 | 8 מדרגים

תגובות (3)

הי.
לפני יומיים התחברתי וכבר העלתי את תחילת הסיפור הראשון שלי פה. הוא אולי לא סיפור מתוחכם במיוחד, אבל הוא בהחלט לא מזעזע עד כדי כך. (לפחות לדעתי, אם דעתי קובעת. והיא לא.)

הסיבה העיקרית שבגללה רציתי לפרסם פה את הסיפור היא לשמוע חוות דעת על הסיפור, הצעות לשיפור והצעות להמשך הסיפור עצמו, כי גם אם אולי נראה ממבט ראשון שבסיפור לא מושקעת הרבה מחשבה- למעשה מושקעת בו די הרבה ממנה. אז אני רוצה לשמוע, מכם, אם בכלל לפרסם פה את המשך הסיפור או לוותר על הכל ולפרוש כדי לשחק פוקר למחייתי. גם אפשרות.

אשמח לשמוע מכם

18/02/2019 21:52

לפי דעתי חביב ביותר ויש לאן לפתח את זה. השאלה היא מה אתה רוצה להשיג בסופו של דבר? סיפור שיהיה פופולרי ויהפוך לספר? סיפור שאנשים יקראו באינטרנט או אולי אתה כותב בשביל עצמך?

חשוב להבין מה מניע אותך ומה היא המטרה הסופית שלך.

מה דעתך?

04/03/2019 17:54

הי!

אני לא חשבתי להפוך את זה בסופו של דבר לספר, אני לא חושב שזה מסוג הסיפורים שמתאימים לזה… זה סיפור בהמשכים שאני מתכוון לפרסם פה באתר, בסופו של דבר המטרה שלי היא שכמה שיותר אנשים יהנו… ברוב הפעמים אני כן כותב לעצמי, אבל עכשיו אני כותב בעיקר כדי שאנשים יקראו באינטרנט (זאת הפעם הראשונה שלי כאן, ובכתיבה אינטרנטית בכלל)
תודה שקראת! אתמול שחררתי את ההמשך, מוזמן לקרוא

04/03/2019 19:49
7 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך