דייט במושכות שלך

igvedmak 30/09/2015 681 צפיות אין תגובות

כיום חלק נכבד של חיינו מוקדשים לאינטרנט. רוב הזמן אנחנו “נמצאים” בפלאפונים, בטאבלטים ובמחשבים. רושמים פוסטים על אירועים חיובים ושלילים בפייסבוק, בטוויטר ומעלים תמונות מכל מקום ובכל שעה (יש כאלו שלוקחים רחוק ומצלמים את עצמם בזמן שהם בשירותים). הכרות שלנו עם אנשים חדשים מתבצעת ע”י הוספתם לפייסבוק והתקשורת שלנו איתם היא ע”י התכתבות אינסופית שמתבטאת עם סמיילים וסימני קריאה. והכי אבסורד, אתם עד קורא להם “חברים טובים” למרות שאף פעם לא ראיתם אותם פנים מול פנים!
הנקודה היא שאנשים שכחו איך לקרוא את הבן אדם שממולך כי התרגלנו כבר למשהו אחר, ואתן דוגמא להדרדרות זאת: יש הרבה אנשים שמרבים בשליחת סמיילים בזמן התכתבותם כי הם אוהבים ל”הקצין” את רגשותם, כידוע קשה להבין ב-100% מה אתה מרגיש כשאתה רושם למישהו ללא סמיילים. וכשמגיעים למציאות, פנים מול פנים, מתגלה בן אדם מופנם וכשהוא מחייך חיוך קטן בצד על משהו שבחורה אמרה לו, היא מפרשת את זה כעלבון כי לא מספיק חייך כמו שהסמיילים בוואטספ מחייכים. “דברים שרואים מפה, לא רואים משם”, משפט זה מתאר את המצב העגום שלנו וכל זה נובע מתקשורת וירטואלית שלנו.
ומכאן מתחיל המסע שלנו ואנחנו מתחילים לצאת מהשריון שלנו, האינטרנט, לעולם האמיתי ובפתחה ניצב ממולנו דייט. דבר ראשון שאני ממליץ לכם הוא לשנס מותנים ולאגור אומץ ולהתחיל להסתכל לאנשים בעיניים! מי שלמד פסיכולוגיה יודע שאנשים שלא מסתכלים בעיניים של אנשים מראה על חוסר ביטחון, אולם יש כאן סוג של אינטרגה, “כיצד אנשים מסתכלים בפלאפונים ובטאבלטים שלהם?”.
כשעברנו את ההרגל הרע הזה, חיזקנו את שרירי הצוואר שלנו על מנת שהעיניים יהיו בגובה העיניים של הבן אדם שממול, ונוכל להכיר את הבן אדם לפי עיניים. בעיני, העיניים הם סיפור החיים שלנו ואפשר לקרוא דרכן את הכל! למרות שהרבה אנשים יחלקו על הדעה הזאת, אני מאמין שאם אתה מספיק מנוסה תוכל להבין את אופי של האדם דרך עיניו.
כלי ראשון והכי חשוב הוא כיווני העיניים. כלומר, כשבן אדם חושב על משהו מסויים אז עינייו יכולות להמצא באחד מששת הכיוונים האפשריים. כיוון העין תלוי באיזה אונה הוא משתמש ואחרי זה על איזה סוג שאלה הוא עונה. דגש חשוב באיזו יד הוא כותב גם. כשתנסו זאת על מישהו תראו שאין עד כיוונים שאליו העיניים זזות בזמן שהם חושבים. הכיוונים הם: ימין, ימין למעלה, ימין למטה וכך גם לצד השני.
כשאתם מדברים עם מישהו שיד החזקה שלו היא ימין:
· ימין ולמעלה – מייצג זיכרון צילומי שחקוק בראש – כששואלים אותך: “מה הצבע של המכונית הראשונה שהייתה לך?”, אז תראו שהוא ינסה להזכר בצבע והעיניים שלו יזוזו לצד הנ”ל.
· ימין – מייצג זיכרון קולי שחקוק בראש – כששואלים אותך “איך קולו של אבא היה נשמע?”, אז תראו שהעיניו יזוז לצד זה.
· ימין למטה – מייצג דיבור פנימי שלך – כשאתה מדבר אל עצמך.
· שמאל למעלה – מייצג זיכרון צילומי נבנה – כששואלים אותך: “תדמיין פרפר ירוק”, אז אתה מתחיל לחבר זיכרונות ביחד (פרפר וצבע ירוק) וכך זה מראה שאתה בונה את הרעיון הזה.
· שמאל – מייצג זיכרון קולי נבנה – כששואלים אותך: “תנסה לדמיין את הצליל הכי גבוה שבן אדם יכול להוציא מפיו”, אז הוא מנסה לדמיין מה שאף פעם לא שמע ותראו שכיוון העיניים שלו זזות לצד הנ”ל.
· שמאל למטה – מייצג את הרגשות שלנו – כששואלים אותך: “אם אתה זוכר את הריח של הבושם הראשון שלך?”, אז כיוון העיניים שלו יזוז לצד זה.
· אם בן אדם הוא שמאלי אז הכיוונים של העיניים יהיו ההפך!
· אם בן אדם מסתכל באמצע זה מראה על זיכרון ויזואלי.

השאלה שנשאלת: “בשביל מה אני צריך זאת?”, כשתתעמקו בזה תבינו שכל הדייט שלנו מבוסס על שאלות אחד כלפי השני וכך אנחנו יודעים באמת אם הבן אדם משקר או דובר אמת. כזכור לכם, דרך האינטרנט הכל אמיתי כי תחום זה מפותח מאוד, אולם בני אדם לא מתפתחים בקצב מסחרר כמו המחשבים ולכן אנחנו צריכים לפחות להיות כנים עם עצמנו ועם שאר האנשים.

דייט במושכות שלך
דרוג הסיפור 5 | 1 מדרגים

תגובות (0)

הוספת תגובה - היה הראשון להגיב!
התחבר עכשיו בכדי להוסיף תגובה
7 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך