אהבה אסורה

13/02/2021 148 צפיות אין תגובות

היא הייתה מקרה קשה לפיצוח ,נחשבתי לפסיכיאטר צעיר ומבטיח שמצליח במקרים קשים.
פעם ראשונה שהיא נכנסה אלי לחדר הביטה בי במבט מוזר ” אתה מזכיר לי מישהו אמרה ועיניה החומות שראו ימים יפים יותר התמלאו בדמעות.” היא החזיקה בידיה מחברת גדולה …..בלויה ובה כתמי דמעות , ביקשתי מימנה לראות והיא ענתה לי:” לא אסור לי לתת לאף אחד לראות….. זה האוצר שלי”
היא הייתה מגיעה אלי לשיחות פעם בשבוע משהו בה ריתק אותי, המבט החודר שלה החולמני שלה הדרך בה הביטה בי.
בתה הייתה מפיקת חדשות מוכרת והיא חיפשה בשבילה את הטוב ביותר .
הזמנתי אותה לשוחח איתי בגפה, היא נכנסה לחדר אישה צעירה יפה ומטופחת בטוחה בעצמה אך בעיניה דוק של כאב,.התיישבה מולי ובקשה את עזרתי ספרי לי על אמך:.” אמי היא אמרה בקול סדוק לוחמת בצבא האהבה , היא פשוט נפלה במילוי תפקידה …” לא הבנתי את דבריה ושאלתי למה היא מתכוונת ? היא חייכה חיוך ציני ואמרה “הוא הרס את אימא שלי היא מתה מבפנים, אימא שלי הייתה ידועה בבחירות הגרועות שלה ,היא התגרשה מאבי כשהייתי בת שש ומאז חיפשה אביר על סוס לבן שייקח אותה לתוך אגדה.
לפני עשר שנים היא הכירה דרך אתר באינטרנט גבר והתאהבה בו עד כלות! הם היו נפגשים כל יום ראשון היו כותבים אחד לשני שירים , אימא הסתובבה כשחיוך טיפשי נסוך על פנייה וכרגיל התעלמה מימה שלי היה ברור! הוא ישבור את ליבה הוא נשוי ויש לו משפחה. התנגדתי בכל כוחי לרומן המטופש הזה כעסתי על אימא לא הבנתי איך היא מסוגלת לעשות זאת,והיא כל הזמן טענה שזה בשם האהבה,סיפור אהבה שגרם לאימא שלי אושר של כמעט שנתיים, ואז יום אחד קרה משהו שגרם לו להעלם ואימא שלי לא אמרה מילה היא המשיכה לתפקד כיאילו דבר לא קרה. לא הרגשתי דבר עד שיום אחד חזרתי הביתה ולא מצאתי אותה. היא לא לקחה איתה את הסלולרי היא חזרה באמצע הלילה רגליה אדומות מהליכה ,עיניה נפוחות מבכי איפה היית ?שאלתי אותה והיא ענתה לי הלכתי לחפש אותו.
הנה תראי במחברת הזאת כל מה שכתבנו האחד לשנייה.
הכנסתי אותה למקלחת השכבתי אותה במיטה והיא כל הזמן מלמלה אהובי חזור אלי …. מאותו לילה בכל פעם שהשארתי אותה לבד היא הלכה ברגל דרומה לחפש אותו,וכל הזמן מלמלה את שמו ורצתה לספר לי על אהבתם ואני לא יכולתי לשמוע.
בבקשה עזור לה היא נשמה טובה אימא שלי פשוט רומנטית ללא תקנה …”
מחשבותיי התפזרו לרגע ונזכרתי באבא שלי הוא היה בערך בן גילה של המטופלת לעולם לא אשכח את אותו ערב לפני עשר שנים הייתי בן 17 ילד שמאמין שהחיים זכים וטהורים,וקראתי תכתובת בין אבא שלי לאישה שהכיר .
נפל עלי עולמי , האבא שאותו הערצתי בגד באמי ,הוא ניפץ את כל מה שהאמנתי בו.
שנאתי אותו בזתי לו ורק הזמן וההתנהגות של אבא גרם לי לסלוח לו .
הוא הפך לבעל ללא רבב , אך איבד את הברק שבעיניים .
הבת של הפציינטית אמרה לי דוקטור אני חייבת ללכת שמעתי עליך כל כך הרבה אנא עזור לה היא אבודה. לחצתי את ידה של המפיקה היפה …. והבטחתי לה לעשות כמיטב יכולתי …….
בפעם הבאה שהיא היגיעה כשהמחברת בידיה היא חייכה והחיוך שלה קסם לי ואז היא הסמיקה ושאלה אותי תגיד דוקטור ” אתה חושב שאהבה יכולה להיות אסורה? אמרתי כן אני חושב שכן ומה דעתך ? לא היא אמרה בכעס אהבה כשהיא טהורה היא מותרת אין אהבה אסורה ! תראה היא אמרה לי והוציאה מתוך המחברת שיר ונתנה לי לקרוא ,השיר דיבר על אהבה שיר מדהים ביופיו.
אתה רואה היא אמרה לי הוא אהב אותי איפה כתוב שאסור לאהוב אמרה והחלה לבכות.
הגשתי לה טישו והיא אמרה לי אתה יודע? רק הוא היה מצליח להפוך את הבכי שלי לצחוק.
היא באה אלי שלוש פעמים בשבוע במשך שלושה חודשים וסיפרה לי כל פרט בסיפור אהבתה ואני גמעתי בשקיקה את דבריה ולפתע ייחלתי לעצמי להיות נאהב כמו אהובה.
אחרי יום עמוס של מטופלים הלכתי לפגישה השבועית שלי עם אבא שלי שאותו למדתי להעריך מחדש. הוא שתה את כוס מיץ התפוזים שלו ולפתע נראה כל כך עצוב היה בתוך עיניו געגוע, שאלתי אותו אבא מה קרה? אמר לי מיץ תפוזים תמיד מעלה בי זיכרונות ולא הוסיף.
בדרך כלל לא נהגתי לשתף את אבא בסיפורי הפציינטים שלי אך מצאתי את עצמי מספר לו עליה הוא הקשיב בשקיקה ובחלק מהסיפורים שסיפרתי לו עיניו התמלאו דמעות,. בעוד אנו יושבים הסלולרי שלי צלצל והיא הייתה מעבר לקו.
דוקטור אני לא אבוא יותר … אני רוצה להמשיך לחיות את הזיכרונות שלי שוב ושוב ואתה מתחיל לרפא אותי,אני פוחדת לחזור לחיים האמתיים אני רוצה לחיות את הזיכרון.
תקשיבי בואי לפגישה בעוד שעה ונדבר בקליניקה, טוב אמרה לי.
אמרתי לאבא שאני חייב לחזור לקליניקה אבא שאל זאת המטופלת שסיפרת לי? הנהנתי בראשי ויצאתי
הגעתי לקליניקה וחיכיתי לה לפתע נשמעה דפיקה בדלת ואבי עמד בפתח מה אתה עושה פה שאלתי??? אני יודע ששנים לא דיברנו על הרומן שלי אבל, אני חייב לשאול אותך שאלה האם אהבה יכולה להיות אסורה???? הדלת נפתחה והיא נכנסה סומק התפשט בלחייה ידיה רעדו עיניה התמלאו דמעות הייתי בטוח שהיא עומדת להתעלף אך היא חייכה חיוך מקסים ואמרה בקול סדוק” לא!!!! אהבה לא יכולה להיות אסורה אם היא זכה וטהורה, הבטתי בשניהם ולפתע הבנתי שאין אהבה אסורה, הבנתי שאבא הקריב את עצמו ואת אהובתו למען משפחתו ,וזה מראה שהוא אוהב אותנו יותר מאשר את עצמו.
אמרתי להם נראה לי שיש לכם כמה שנים להשלים ויצאתי מהקליניקה כשהיה ברור לי שהיחיד שיצליח להבריא את נשמתה הוא אבי……..אך ידעתי שאבי לעולם לא יעזוב אותנו …..

אהבה אסורה
דרוג הסיפור 4.7 | 3 מדרגים

תגובות (0)

הוספת תגובה - היה הראשון להגיב!
התחבר עכשיו בכדי להוסיף תגובה
9 דקות
סיפורים נוספים שיעניינו אותך